O nas

Koło Naukowe Chemików UwB jest stowarzyszeniem aktywnych studentów i doktorantów Instytutu Chemii, których łączą wspólne zainteresowania. Wymieniamy się doświadczeniami w ramach organizowanych przez nas w Instytucie Chemii sesji posterowych prac magisterskich, uczestnictwa w ogólnopolskich szkołach chemii, seminariach oraz sympozjach naukowych.

Celem naszej działalności jest również popularyzacja chemii. W ramach Podlaskiego Festiwalu Nauki i Sztuki, co roku prezentujemy pokazy barwnych i efektownych doświadczeń oraz wystąpienia popularnonaukowe. Prowadzimy również cykl wykładów adresowany do szkół pt. „Impresje młodych chemików na temat aspektów życia codziennego”.

Ale nie tylko nauką żyje człowiek: organizujemy corocznie ciekawe wycieczki do różnych laboratoriów i zakładów chemicznych na terenie Polski, mające na celu nie tylko wzbogacić naszą wiedzę, a także i więzi wewnątrzkołowe.

Lubisz chemię? Pragniesz udoskonalać się? Chcesz poznać sympatycznych ludzi? Dołącz do nas! Dziel się z nami doświadczeniami i rozwijaj swoje pasje oraz umiejętności.

pozyton